Жилищный адвокат

про визнання протиправним дій - Донецький апеляційний адміністративний суд - Попов В.В.

  1. ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА
  3. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Головуючий у 1 інстанції - Ушаков Т.С.

Суддя-доповідач - Попов В.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2012 року справа №2а/1270/7660/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Попова В.В.,

суддів Лях О.П., Юрченко В.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Антонова Сергія Олександровича уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в одномандатному виборчому окрузі №104 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2012 р. у справі № 2а/1270/7660/2012 за позовом Антонова Сергія Олександровича уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в одномандатному виборчому окрузі №104 до Окружної виборчої комісії окружного виборчого округу №104 про визнання протиправним дій, визнання протиправною та скасування постанови № 13 від 26.09.2012, зобов'язання виключити зі складу комісій представників парламентських фракцій ,-

В С Т А Н О В И В :

01 жовтня 2012 року о 17 год. 09 хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» в одномандатному виборчому окрузі № 104 Антонова Сергія Олександровича до Окружної виборчої комісії окружного виборчого округу № 104 про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови № 13 від 26.09.2012, зобов'язання виключити зі складу комісій представників парламентських фракцій.

В обґрунтування позовних вимог було зазначено , що 26.09.2012 окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу №104 затвердила персональний склад усіх дільничних виборчих комісій по 104 виборчому округу. В більшість ДВК включено по два представника від п'яти фракційних партій: регіонів, Батьківщини, комуністів, Народної і Нашої України. Інші, позафракційні партії, представлені в ДВК тільки однією особою.

Позивач вважає, що при формуванні і затвердженні персонального складу усіх ДВК, члени комісії, в порушення прийнятої ними присяги, проігнорували ч. 4, 5, ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно рівності прав і можливостей усіх суб'єктів виборчого процесу брати участь у цьому процесі, п. 3 ст. 1, ст. 12 Закону, яким визначено, що суб'єктом виборчого процесу є партія, що висунула кандидата у депутати. ОВК при формування складу ДВК прийняла подання від 5 представників фракцій, які не є суб'єктами виборчого процесу, ч. 4 ст. 28 Закону, в якій зазначено, що право подання кандидатур до складу ДВК мають суб'єкти подання - політичні партії. Від імені партії подання вносить уповноважена на підставі довіреності особа від партії. До відповідача було подано та прийнято і зареєстровано в ОВК п'ять подань від фракцій, які не є суб'єктами виборчого процесу і не мали на це довіреності, ч. 5, 6 ст. 28 Закону, згідно якої до складу ДВК обов'язково включаються (при наявності відповідного подання) по одному представнику суб'єкта подання п'яти (фракційних партій). Повторне (кратне) включення до складу кожної ДВК представників цих суб'єктів подання законом не передбачено.

Позивач вважає, що такий дискримінаційний розподіл місць в ДВК іде всупереч ст.ст.3, 11, 12, 27, 28, 31, 36 Закону України «Про вибори народних депутатів України» і позбавив можливості п'яти політичних партій - суб'єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі в порядку і межах встановлених законом. Ці зайві 5 місць в деяких ДВК помилково зайняті фракційними партіями, по закону належать п'яти політичним партіям, які брали участь у жеребкуванні і не отримали там місць.

На підставі викладеного позивач просив суд визнати протиправними дії, визнати протиправною та скасувати постанову № 13 від 26.09.2012 р. «Про утворення дільничних виборчих комісій», зобов'язати відповідача виключити зі складу комісії представників парламентських фракцій.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2012 р. у справі № 2а/1270/7660/2012 у задоволенні адміністративного позову уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» в одномандатному виборчому окрузі № 104 Антонова С.А. до Окружної виборчої комісії окружного виборчого округу № 104 про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування постанови №13 від 26.09.2012 р., зобов'язання виключити зі складу комісій представників парламентських фракцій - відмовлено.

Постановлено стягнути з уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» в одномандатному виборчому окрузі № 104 Антонова С.А. (91000, м.Луганськ, кв. Зарічний, 5/104) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 32 грн. 19 коп. (тридцять дві гривні 19 коп.).

Не погоджуючись з висновком суду першої інстанції, апелянт - Антонов С.А., уповноважена особа політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в одномандатному виборчому окрузі №104, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду, як прийняту із порушення норм Конституції України, норм матеріального та процесуального права, просить визнати , що прикінцеві положення Закону України « Про вибори народних депутатів України» не відповідають нормам Конституції України та не можуть бути використані будь коли. Просить прийняти окрему ухвалу в якій рекомендувати Центральній виборчій комісії України прийняти постанову про утримання від використання норм прикінцевого положення п.2 ч.4 Закону України « Про вибори народних депутатів України» всіма виборчими комісіями на території України. Також просив слухання справи провести в порядку письмового провадження, за його відсутності .

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, що в період з 20.09.2012 р. по 22.09.2012 р. проведено засідання Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 104 з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року (далі - ОВК № 104), на якому відбулося жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (далі - ДВК) з виборів народних депутатів України, яке було оформлено протоколом № 11 засідання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 104 з виборів народних депутатів України, Луганська область, від 22.09.2012 р.

Згідно вказаного протоколу від 22.09.2012 р. ОВК № 104 були оголошені особи, які з урахуванням результатів жеребкування пройшли до складу ДВК та затверджено оголошених осіб членами ДВК відповідно до оголошених номерів дільниць.

26.09.2012 р. ОВК № 104 прийнято постанову № 13 «Про утворення дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Основні засади, організація і порядок проведення виборів народних депутатів України встановлені Законом України «Про вибори народних депутатів України» №4061-VI від 17 листопада 2011 року (далі - Закон №4061).

Порядок та особливості утворення звичайної дільничної виборчої комісії на вборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року визначено статями 27, 28 та п. 2 ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Частиною 2 статті 27 Закону № 4061 суб'єктами подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій (далі - суб'єкт подання) є:

1) політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання;

2) політичні партії - суб'єкти виборчого процесу.

Відповідно до ст. 28 Закону № 4061 дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за тридцять один день до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

Дільнична виборча комісія утворюється у складі:

1) для малих дільниць - 10-18 осіб;

2) для середніх дільниць - 14-20 осіб;

3) для великих дільниць - 18-24 особи.

На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох - чотирьох членів комісії.

Право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають суб'єкти подання, зазначені у частині другій статті 27 цього Закону, та кандидати у депутати у відповідному одномандатному окрузі.

Від імені партії подання вносить уповноважена на підставі довіреності особа від партії. Подання від кандидата у депутати вносить безпосередньо кандидат у депутати або його довірена особа.

До складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці, за винятком випадків, передбачених частиною дванадцятою цієї статті, обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику суб'єкта подання, зазначеного у пункті 1 частини другої статті 27 цього Закону. Не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у пункті 2 частини другої статті 27 цього Закону, та кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині шостій цієї статті, в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією. Кандидатури, внесені до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, встановленим статтею 26 цього Закону, або застосування механізму жеребкування, передбаченого цією частиною, а також внесення подання з порушенням вимог частин шостої, сьомої, дев'ятої цієї статті.

Суб'єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не пізніш як за тридцять дев'ять днів до дня голосування подає до відповідної окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб'єкта подання, не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій. У поданні зазначаються особи, запропоновані відповідним суб'єктом подання на посаду голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. Подання від партії підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою цієї партії. Подання від кандидата у депутати вносяться за підписом відповідного кандидата у депутати.

У поданні кандидатур до складу дільничних виборчих комісій зазначаються відомості, передбачені частиною п'ятою статті 27 цього Закону. До подання додаються заяви осіб, запропонованих до складу дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, а у разі пропонування цієї кандидатури на посаду голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії - про згоду виконувати відповідні посадові обов'язки.

Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії повинні бути представниками різних партій, кандидатів у депутати - суб'єктів подання, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Згідно п. 2 ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» на чергових виборах до Верховної Ради України, що проводяться в останню неділю жовтня 2012 року право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають депутатські фракції, про сформування та реєстрацію яких у Верховній Раді України шостого скликання було оголошено на пленарному засіданні, усі партії - суб'єкти виборчого процесу, кандидати у депутати у відповідному одномандатному окрузі. Подання від фракції вносить уповноважена, на підставі довіреності, особа від голови фракції; від імені партії - уповноважена, на підставі довіреності, особа від партії; від кандидата у депутати - безпосередньо кандидат у депутати або його довірена особа. Подання від фракції підписується головою фракції. Подання від партії підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою цієї партії. Подання від кандидата у депутати вноситься за підписом відповідного кандидата у депутати. Подання вноситься у порядку та строки, встановлені статтею 28 цього Закону. До складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику від депутатських фракцій, про сформування та реєстрацію яких у Верховній Раді України шостого скликання було оголошено на пленарному засіданні. Не більше ніж по одному представнику від партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині шостій статті 28 цього Закону, в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією.

Системний аналіз вищевказаних правових норм свідчить про те, що на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року партії, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді України шостого скликання, та партії - суб'єкти виборчого процесу, є різними суб'єктами подання кандидатур до складу ДВК та кожен з цих суб'єктів має право самостійно запропонувати своїх кандидатів до складу ДВК.

Як вбачається з матеріалів справи, до комісії надійшло 68 подань від партійних фракцій, зареєстрованих у Верховній Раді України шостого скликання, та від партій - суб'єктів виборчого процесу.

Згідно з наявними в матеріалах адміністративної справи подань , що були надані в судовому засіданні суду першої інстанції, щодо кандидатур до складу ДВК з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року (звичайних та/або спеціальних виборчих дільниць), подання від партій, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді України шостого скликання, вбачається, що вони підписані головами фракцій, що відповідає вимогам п. 2 ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вибори народних депутатів України». Подання від партій - суб'єктів виборчого процесу підписані головами партій, що відповідає вимогам п. 2 ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» та ст. 28 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Як вбачається з протоколу № 11 засідання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 104 з виборів народних депутатів України, Луганська область, від 22.09.2012, на засіданні було вирішено провести голосування відповідно до запропонованого порядку з використанням 68 номерків та вилученням тих жеребків, число яких відповідає порядковому номеру реєстрації суб'єкта подання, що відповідно до закону мають обов'язкову квоту.

Під час проведення жеребкування кандидати, які були запропоновані партіями, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді України шостого скликання, не приймали участь, оскільки вони відповідно до вимог ч.3 ст. 28 Закону України «Про вибори народних депутатів України» обов'язково включаються до складу дільничних виборчих комісій. Кандидати надані партіями - суб'єктами виборчого процесу приймали участь у жеребкуванні.

Як встановлено в судовому засіданні, дії відповідача щодо проведення жеребкування кандидатур для включення до складу дільничних виборчих комісій позивачем ані до Центральної виборчої комісії України, ані до суду не оскаржені.

Постановою ОВК № 104 від 26 вересня 2012 року № 13 утворено дільничні виборчі з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, персональний склад яких зазначено в додатку № 1 до цієї постанови. До складу комісій увійшли кандидати запропоновані партіями, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді України шостого скликання, та партіями - суб'єктами виборчого процесу, які були визначені під час жеребкування.

Суд вважає, що відповідач мав право включити до складу дільничних виборчих комісій як кандидатів запропонованих фракціями, про сформування та реєстрацію яких у Верховній Раді України шостого скликання було оголошено на пленарному засіданні, а саме фракціями Партії регіонів, «Блоку Юлії Тимошенко - «Батьківщина», блоку «Наша Україна - Народна самооборона», Комуністичною партією України та Народної партії України, так і кандидатів, запропонованих партіями - суб'єктами виборчого процесу, а саме: Партією регіонів України, політичною партією «Європейська партія України», народним Рухом України, політичною партією «Наша Україна», Комуністичною партією України, Всеукраїнським об'єднанням «Батьківщина» та Народною партією України, оскільки вони були запропоновані різними суб'єктами подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, визначених п. 2 ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про вибори народних депутатів України».

З урахуванням вищенаведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції , щодо відмови у задоволенні адміністративного позову уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» в одномандатному виборчому окрузі № 104 Антонова С.О. до Окружної виборчої комісії окружного виборчого округу № 104, та зазначає що відповідач, при винесені оскаржуваної постанови, діяв у межах та у спосіб, передбачений Законом України «Про вибори народних депутатів України».

З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для залишення постанови суду першої інстанції без змін згідно статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163, 172, 176, 177, 184, 195, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Антонова Сергія Олександровича, уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в одномандатному виборчому окрузі №104, на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2012 р. у справі № 2а/1270/7660/2012 - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2012 р. у справі № 2а/1270/7660/2012 за позовом Антонова Сергія Олександровича, уповноваженої особи політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в одномандатному виборчому окрузі №104, до Окружної виборчої комісії окружного виборчого округу №104 про визнання протиправним дій, визнання протиправною та скасування постанови № 13 від 26.09.2012 р., зобов'язання виключити зі складу комісій представників парламентських фракцій - залишити без змін.

Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та є остаточною і оскарженню не підлягає.

Колегія суддів : В.В. Попов

О.П.Лях

В.П.Юрченко

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Про внесення зміни до Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Міністерство юстиції України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 січня 2013 р. за № 90/22622 Про внесення зміни до Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України

Глава держави підписав Закон "Про внесення до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо визначення граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України

    Як відомо, Державна судова адміністрація України не входить до системи органів виконавчої влади, а є органом в системі судової влади, діяльність якого підзвітна з’їзду суддів ...

Телефонуйте — і вас обов’язково почують

Порівняно з минулим роком Урядовий контактний центр приймає удвічі більше звернень від громадян.Тут працюють переважно дівчата. У них значно міцніші нерви, й вони здатні витримувати більші психологічні ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Благодарим всех, от кого зависит работа этого портала.

Для меня это была просто большая находка! Уже неделю зависаю здесь на интернет портале и уходить отсюда совсем не собираюсь. Интересно, здорово!

Ваш интернет сайт - класс так много чего тут любопытного и нужного. Хочу пожелать держаться так же высоко и в будующем и всего самого... Не снижайте планку!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66