12.06.2014 Справа № 756/8078/14-ц
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
04212, м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2є
________________________________________________________________
756/8078/14-ц
Справа №2/756/3552/14
УХВАЛА
12 червня 2014 року суддя Оболонського районного суду м. Києва О.В.Диба, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Арован» про визнання рішення загальних зборів та рішення правління незаконними, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання рішення загальних зборів та рішення правління незаконними однак, в порушення вимог ст. 119 ЦПК України позивач не виконав вимог, які ставляться до позовної заяви при зверненні до суду, які унеможливлюють відкриття провадження по справі, а саме:
- Позивачем не в повній мірі сплачено судовий збір;
З позовної заяви вбачається, що позивач заявляє шість вимог немайнового характеру але надає доказ про сплату судового збору лише за одну вимогу немайнового характеру в розмірі 243,60 грн..
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, щодо кожної з заявлених позовних вимог.
Крім того, згідно п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання позову немайнового характеру становить 0,1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати (243,60 грн.).
Таким чином, позивачу слід надати суду доказ про сплату ним судового збору відповідно до кількості заявлених ним позовних вимог немайнового характеру .
Також суд звертає увагу на те, що Наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 затверджено Інструкцію з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, яка встановлює правила ведення діловодства у вищезазначених судах і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді.
Відповідно до п.28.1 вищезазначеної інструкції судові справи (матеріали кримінального провадження) підшиваються у спеціальну обкладинку, виготовлену друкарським способом, що наведена у додатку 19, однак подана позивачем заява унеможливлює виконання судом правил ведення судового діловодства та подальшого її оформлення, виконання судової справи передбаченого вищезазначеною інструкцією, оскільки позивачем не дотримано загальних вимог щодо технічного оформлення документів, а саме: текст заяви розміщений з обох сторін аркушу таким чином, що відступ від краю тексту однієї сторони аркушу, перекриває текст іншої сторони аркушу, що призведе до неможливості оформлення справи відповідно до вимог щодо оформлення документів встановлених Національними стандартами України "ДСТУ 4163-2003" затверджені наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. N55.
Отже, позивачу слід надати належним чином оформлену позовну заяву, щоб текст з кожної сторони аркушу, мав відступ не менше 3,5 см. і не перекривав один одного.
Згідно ст. 121 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву (заяву, скаргу) подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача (заявника, скаржника) і надає йому строк для усунення недоліків.
Якщо позивач (заявник, скаржник), відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, позовна заява (заява, скарга) вважається поданою в день її первісного подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Додатково суд роз'яснює, що відповідно до ч. 5 ст. 121 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Враховуючи наведене, вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Арован» про визнання рішення загальних зборів та рішення правління незаконними - залишити без руху;
Надати позивачу строк для усунення недоліків - протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Диба