Справа № 761/15372/13-ц
Провадження №2-о/761/340/2013
РІШЕННЯ
іменем України
03 вересня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого судді: Осаулова А.А.
при секретарі: Вольда М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Головне управління юстиції м.Києва, територіальна громада м.Києва про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в :
В червні 2013 р. заявник ОСОБА_1 звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з заявою про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Головне управління юстиції м.Києва, територіальна громада м.Києва, а саме просила суд встановити, що померлий ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 є сином заявниці.
Метою встановлення факту родинних відносин є оформлення спадщини за померлим ОСОБА_2 на квартиру за адресою: АДРЕСА_1
В судовому засіданні заявниця та її представник подану заяву про встановлення факту родинних відносин підтримали в повному обсязі, суду пояснили, що вони звернулись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але їм було повідомлено, що за наявних документів неможливо встановити факт родинних відносин померлого спадкодавця ОСОБА_2 як сина заявниці в зв»язку з різними прізвищами. За таких обставин заявник була змушена звертатись до суду. Суду заявниця пояснила, що ОСОБА_2 є її сином від першого шлюбу між нею - дівоче прізвище ОСОБА_1 та ОСОБА_4. Вони розлучились, а син ОСОБА_2 залишився на прізвищі ОСОБА_2 Потім заявниця вийшла заміж вдруге та взяла прізвище чоловіка ОСОБА_1. Син ОСОБА_2 помер, а отримати право на спадщину - це його квартира по АДРЕСА_1 заявниця не може в зв»язку з відмовою нотаріуса.
Заінтересована особа - управління юстиції в м.Києві в судове засідання не з»явилась, але надала суду заяву про розгляд справи у їх відсутність та при розгляді справи покладалось на розсуд суду.
Під час розгляду справи судом встановлені наступні факти та правовідносини щодо предмету розгляду справи, яким є встановлення факту.
Так, свідок ОСОБА_6 суду надала показання, що вона знайома з заявницею та померлим ОСОБА_2 з 1995 року. Вона постійно знала, що ОСОБА_2 є сином ОСОБА_1. Свідок впізнала на фотокартці в копії паспорту громадянина України ОСОБА_2.
Свідок ОСОБА_7 суду надала показання, що померлий ОСОБА_2 був сином заявниці ОСОБА_1 від першого шлюбу. З цією сім»єю вона знайома з 1970 року. ОСОБА_2 вчився з її сином в школі. Між заявницею ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були стосунки як між матір»ю та сином.
Свідок ОСОБА_8 суду надала показання, що померлий ОСОБА_2 був сином заявниця ОСОБА_1 і вони постійно проживали у квартирі по АДРЕСА_3
Свідок ОСОБА_9 суду надала показання, що заявниця ОСОБА_1 приходиться їй бабусею та померлий ОСОБА_2 приходився заявниці сином від першого шлюбу. Стосунки між ними були хороші, проживали разом однією сім»єю по АДРЕСА_3 в одній квартирі. Останні 10 років ОСОБА_2 проживав на АДРЕСА_1 в квартирі.
Свідок ОСОБА_10 суду надав показання, що померлий ОСОБА_2 був сином заявниці та йому приходився братом. Разом росли та жили на АДРЕСА_2 ОСОБА_2 хворів та помер в січні 2013 року.
Суд, заслухавши пояснення заявників, допитавши свідків, розглянувши подані сторонами документи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 5) ч. 2 ст. 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, що ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_8. (а.с. 7).
Відповідно до свідоцтва про народження померлий ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, його матір»ю записана ОСОБА_1, а батьком ОСОБА_4.
Згідно копії паспорту громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.15-17).
Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 було укладено шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1, 1930 р.н. та нею отримано прізвище ОСОБА_1 (а.с.11). Прізвище ОСОБА_1 заявниці підтверджено свідоцтвом про її народження, де вказано про ІНФОРМАЦІЯ_6 як дату її народження, що збігається із датою народження в копії паспорту громадянина України заявниці ОСОБА_1 (а.с.9-10).
Крім того, за дівочим прізвищем ОСОБА_1 було зареєстровано шлюб 1961 року із ОСОБА_12, тому ОСОБА_1 отримала прізвище ОСОБА_1 (а.с.13).
Згідно до довідки форми №3 ЖЕК №416 Радянської райради в м.Києві від 1981 року в квартирі по АДРЕСА_4 зареєстровані ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_10 та ОСОБА_12
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 є сином заявниці ОСОБА_1.
Оцінюючи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що досліджені у судовому засіданні докази підтверджують факт того, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 є сином заявниці - ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 57 - 60, 88, 179, 208, 209, 212-215, 218, 223, 256-259, 294 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Головне управління юстиції м.Києва, територіальна громада м.Києва про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_8, є сином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва, шляхом подання апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після розгляду справи апеляційним судом, якщо його не скасовано.
Суддя: