ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог
06 жовтня 2012 року м. Київ №2а-13658/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів:
головуючого - Костенко Д.А., суддів: Кротюка О.В., Шейко Т.І.,
при секретарі судового засідання Палійчук Л.Д.,
за участю: позивача -ОСОБА_1 і його представника -ОСОБА_2,
представника відповідача -Гусака А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Голови Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №212 Стасюка Василя Васильовича про визнання бездіяльності проти-правною та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся 04.10.2012р. о 18:00 год. до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до голови ОВК №212 Стасюка В.В. з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність щодо незабезпечення вивішування для загаль-ного ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії постанов, прийнятих 29.09.2012р. та на інших засіданнях комісії;
- покласти зобов'язання щодо вивішування для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії постанов, прийнятих на засіданнях комісії за весь період діяль-ності комісії, не пізніше наступного дня з моменту набрання законної сили рішенням суду.
В судовому засіданні позивач підтримав позов та пояснив суду, що зазначена ним бездіяльність відповідача стосується вивішення на інформаційному стенді постанов комісії, прийнятих не лише на засіданні 29.09.2012р., а й на інших засіданнях комісії, які відбулися до 29.09.2012р. Також позивач пояснив, що вимога про зобов'язання вчинити дії стосується вивішення постанов комісії, що теж прийняті на засіданнях комісії, які відбулися до 29.09.2012р.
Під час судового засідання судом з'ясовано питання додержання позивачем встанов леного ч. 6 ст. 172 КАС п'ятиденного строку звернення до суду з позовом в цій частині.
Позивач не наполягав на розгляді позову в цій частині, не заявляв інших заяв (клопотань), а вирішення поставленого на обговорення питання віддав на розгляд суду.
Заслухавши пояснення присутніх осіб, розгля нувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 в частині оскарження бездіяльності відповідача щодо не вивішування постанов, прийнятих на засіданнях комісії до 29.09.2012р., та зобов'язання відповідача щодо вивішування для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії постанов, прийнятих на засіданнях комісії до 29.09.2012р., у зв'язку з пропуском строку звернення до суду. При цьому суд виходить з наступного.
Частиною 5 ст. 35 Закону України від 17.11.2011р. №4061-VI "Про вибори народних депутатів України" встановлено, що постанова, прийнята окружною чи дільничною вибор чою комісією, вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайом лення не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття.
Частиною 6 ст. 172 КАС встановлено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяль ності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Відповідно до ч. 4 ст. 179 КАС днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято рішення.
Особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення визначені ст. 179 КАС.
Відповідно до ч. 5 ст. 175 КАС днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені ст.ст. 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Як зазначено судом, дана позовна заява подана до суду 04.10.2012р., отже вбачається, що позов в частині оскарження бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, що стосується ви вішення постанов комісії, прийнятих на засіданнях до 29.09.2012р., подано з попуском п'ятиденного строку звернення до суду, у зв'язку з чим позовна заява у вказаній частині підлягає залишенню без розгляду. При цьому причини такого пропуску строку та їх поважність судом не з'ясовується, оскільки за правилами ч. 5 ст. 179 КАС цього не вима гається, а наслідки порушення строку звернення до суду не залежать від поважності такого пропуску.
Керуючись ч. 5 ст. 172 КАС, суд
у х в а л и в:
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Голови Окруж ної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №212 Стасюка Василя Васильовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії в частині: визнання протиправною бездіяльності щодо не вивішування постанов, прийнятих на засіданнях комісії, які відбулися до 29.09.2012р., та зобов'язання відповідача щодо вивішування для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії постанов, прийнятих на засіданнях комісії, що відбулися до 29.09.2012р.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адмініс тративного суду в порядку і строки, встановлені ст.ст. 185-187, 254 КАС.
Головуючий суддя Д.А.Костенко
Судді: О.В.Кротюк
Т.І.Шейко