Жилищный адвокат

Про зміну способу і порядку виконання рішення суду - Лугинський районний суд Житомирської області - Нечуй Б. П.

  1. УХВАЛА
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 2а/0612/3356/11

Провадження по справі № 6-а/281/1165/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2014 року смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді - Нечуй Б.П.

за участю секретаря - Чудакової Ю.П.

розглянувши подання відділу ДВС Лугинського районного управління юстиції про зміну способу і порядку виконання рішення суду, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебувала адміністративна справа №2а/0612/3356/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання нарахувати та виплатити кошти, передбачені ч.2 ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постановленим по справі судовим рішенням зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області провести донарахування та виплату ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 3, передбачену ч. 2 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 01.04.2011 року по 31.05.2011 року.

Виконавчий лист по справі перебуває на виконанні у відділі ДВС Лугинського районного управління юстиції .

Державний виконавець звернувся до суду із заявою, в якій просив змінити спосіб і порядок виконання вищевказаного судового рішення, із зобов'язання провести відповідні виплати на стягнення з управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі 1440,40 грн., посилаючись на положення ст. 7 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Зазначав, що згідно повідомлення управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі проведено перерахунок пенсії відповідно до рішення суду , в загальній сумі 1440,40 грн.

Крім того, в поданні державним виконавцем зазначено, що виконання зазначеної постанови суду неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.

Представник ВДВС Лугинського РУЮ в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник УПФУ в Лугинському районі в судове засідання не з'явився, хоча й був повідомлений належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча й була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи

Суд, дослідивши докази по справі, дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 01 липня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено; зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі провести донарахування та виплату ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю, особі віднесеній до категорії 3, передбачену ч. 2 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 01.04.2011 року по 31.05.2011 року.

Згідно ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.09.2012 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі залишено без задоволення, а постанову Лугинського районного суду Житомирської області від 01.07.2011 року без змін.

За приписами пункту другого частини четвертої статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (п. 2 ч. 2 ст. 162 КАС України).

Аналіз резолютивної частини судового рішення та аналіз зазначених процесуальних норм дають підстави зробити висновок про те, що зобов'язання, покладені на відповідача судом, є позовними вимогами як обраним судом видом захисту порушених прав позивача, які суд задовольнив.

За таких обставин ВДВС Лугинського РУЮ просив змінити не спосіб виконання постанови суду, а судове рішення по суті позовних вимог і вирішити додаткову позовну вимогу про стягнення коштів, яка не була предметом розгляду та дослідження адміністративного суду під час прийняття цієї постанови.

Крім того, частиною першою статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для застосування правил цієї норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин.

Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.

З матеріалів справи вбачається, що виконання судового рішення неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.

Отже, виконання судового рішення фактично можливе, хоча й за певних умов, тому відсутні підстави для зміни способу виконання судового рішення, в зв'язку із чим в задоволенні подання відділу ДВС Лугинського районного управління юстиції необхідно відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, суд,

УХВАЛИВ Відмовити в задоволенні подання відділу державної виконавчої служби Лугинського районного управління юстиції про зміну способу і порядку виконання рішення Лугинського районного суду №2а/0612/3356/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області зобов'язання проведення нарахування та виплати доплат, передбачених ч. 2 ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали суду.

Суддя Б.П.Нечуй

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Про внесення зміни до постанови НКРЕ від 29.11.2013 № 1520, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про внесення зміни до постанови НКРЕ від 29.11.2013 № 1520 Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", пункту 3.3.4 постанови НКРЕ від 13.06.2013 № 700( z1168-13 ) "Про затвердження Порядку визначення відрахувань коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії за регульованим тарифом та на поточний рахунок із спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії", ураховуючи звернення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.10.2013 № 03/13-5647, ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" від 26.11.2013 № 02-27/ис-9985 та рішення Ради Оптового ринку електричної енергії (пункт 9.1 протоколу від 27.08.2013 № 9), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

«Пам’ятай, що живеш!»

Кажуть, на вернісажах і в картинних галереях колекціонери поводяться зовсім не так, як інші відвідувачі: біля полотен, які їх зовсім не цікавлять, затримуються, а повз уподобані проходять, зупинившись ...

Мохаммеда Алі нагородили медаллю Свободи

Щороку Національний конституційний центр США присуджує її борцям за права людей, рівність та свободу.

Шановні журналісти!

25 жовтня 2013 року, о 14 годині 30 хвилин, у Департаменті ДАІ МВС України (адреса: вул. Лук'янівська, 62) відбудеться заключний Круглий стіл, щодо результатів діяльності під час пілотного ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Огромное спасибо создателям этого портала!!! Он на самом деле - большая находка! Дерзайте!

Вы супер!!! Все что делаете для всех пользователей вне всякого сомнения- необходимо!!!

Огромнейшее спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - Вы действительно умнички.
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66