Жилищный адвокат

Альпійська «шпацірен»

    Альпійська «шпацірен»

    Місцеві краєвиди та історичні принади надовго залишаються в пам’яті

    Шпацірен? — щоранку приязно питав господар помешкання, де ми зупинилися на кілька днів. А ввечері, коли втомлені поверталися до двору, зустрічав не менш традиційним запитанням «Гут?» Ми кивали головами чи відповідали: «Зер гут!» Бо щоденні «шпацірен», тобто прогулянки, і справді складалися дуже добре: ми крок за кроком відкривали для себе мальовничий куточок Європи — баварські Альпи.

    Посеред скелястих гір

    Невеличке гірське село Рамзау дуже типове для цієї місцевості. З усіх боків купчаться гори, вкриті густими зеленими лісами, та лисі вершини попелястого кольору. Поміж ними смарагдові луки, де, мелодійно подзвонюючи дзвониками-тронками на шиях, ліниво щипають траву вівці чи корови. Внизу в долині шумить стрімка гірська річка з прозорою і холоднючою навіть у найспекотніший день водою. Зайве казати, що повітря довкола — хоч на хліб намазуй. Особливо порівняно з промисловим Донбасом.

    З давніх-давен цей населений пункт орієнтований на наплив туристів. Одні їдуть, аби побачити давню церкву, збудовану в 1512 році. Храм має мальовничий вигляд на тлі скелястих гір, як і озеро Хінтерзеє, розташоване біля підніжжя гірського масиву. Кілька кілометрів до водойми ми подолали пішки лісом і вздовж річки. До речі, про переваги обраного шляху засвідчують «дорожні знаки» від художників ХІХ століття, які тут мандрували. Подекуди встановлено репродукції їхніх робіт. Вони писані колись із натури, а тепер є змога порівняти зображене на полотнах із сучасним виглядом лісу, гір, річки, озера.

    Місцеві жителі пишаються своїм озером, яке стало живою декорацією для зйомок низки документальних та художніх фільмів. А ось до найближчої до села ущелини Вімбахкламм на початку високогірної долини туристів вабить те, що ця ущелина — унікальна геологічна пам’ятка дикої природи, яка залишалася тут у всій своїй первісній химерній красі.

    Альпійський ресторанчик. Фото автора

    На землі, під землею і поряд із хмарами

    Із нашої тераси добре видно скелясту гору Кельштайн, розташовану за кілька десятків кілометрів. На її маківці зберігся цікавий об’єкт, який немов магнітом притягує туристів з усіх куточків світу, — колишня дача Адольфа Гітлера. Цей мальовничий куточок Альп у всі часи був улюбленим місцем відпочинку німців, і майбутній фюрер не став винятком: ще 1923 року він облюбував гірське селище Оберзальцберг, де знімав будинок.

    А через 10 років тутешня територія почала докорінно змінюватися. Ставши рейхсканцлером, Гітлер придбав тут Будинок Вахенфельд, який перебудували в представницьку резиденцію «Бергхоф». Місцевих жителів відселили звідси, адже резиденція влади, де ухвалювали найважливіші політичні рішення, стала другою за значенням після Берліна. У квітні 1945 року бомбардувальники союзників від більшої частини штаб-квартири не залишили каменя на камені. Трохи пізніше висадили у повітря будинки Бормана і Герінга та казарму СС. Зате зберігся бункер, збудований у 1943—1945 роках.

    Тривалий час цю територію контролювали американські військові, і аж у 1996 році господарем її стала федеральна земля Баварія. Інститут сучасної історії Мюнхен—Берлін розробив концепцію постійної експозиції. «Виставка Оберзальцберг» пропонує силу-силенну експонатів: фотографій, документів, плакатів, звукозаписів тих часів тощо, частина яких уперше стала доступною для широкого загалу. Історія диктатури націонал-соціалізму презентується кількома розділами, серед яких «Міф про фюрера та його культ», «Дійові особи режиму», «Механізм терору та знищення», інші. Приміром, у першому розділі йдеться про пропаганду, яка активно використовувала Альпи для створення образу Гітлера як доброго сусіда, друга природи, дітей і всього народу. Свідчення цьому рідкісні фото: фюрер у шортах чи за обіднім столом. Тут же є досі заборонена світлина 50-річного господаря штаб-квартири в окулярах. Чому заборонена? Бо всіх тоді переконували: диктатор має зір, як в орла.

    А ось бункер — справжнє підземне містечко. Вже сам по собі цікавий експонат. Принаймні запропоновані для відвідин муровані галереї непогано збереглися, витримавши і бомбардування, і плин часу.

    Можна довго блукати напівтемними лабіринтами унікальної споруди, переглянути військову хроніку тих часів у кінозалі, зазирнути у пенати Бормана чи казарму охорони. Та ноги вже самі ведуть до виходу з підземелля: дається взнаки гнітюча тиша, яку порушують тільки кроки здебільшого мовчазних відвідувачів, і кортить швидше піднятися на маківку гори Кельштайн, де на висоті 1834 метри була дача фюрера.

    Храм з-під води. Фото автора

    Орли тут не водяться

    У 1939 році Мартін Борман подарував цей будиночок Адольфу Гітлеру на його 50-річчя. Високогірне місце вподобали не випадково: звідси за гарної погоди на 200 кілометрів відкриваються неповторні альпійські краєвиди. Унікальну на той час інженерну споруду з метровими стінами у фундаменті збудувати всього за рік. Тим часом фюрер не оцінив щедрого подарунка: бував тут не так часто. Може, боявся відкритого сонцю та вітру простору, віддаючи перевагу напівтемному бункеру?..

    Уже сам шлях на вершину — неповторна «шпацірен». Автобуси, якими везуть туристів серпантином гірської дороги, долають перепад висоти понад 700 метрів. Коли автобус вихоплюється з чергового тунелю, мимоволі складається враження, що ти в літаку. Адже за вікном відкриваються гірські краєвиди з висоти півтора кілометра, а на черговому повороті довгий «бус» так виконує маневр, ніби ось-ось злетить над стрімким урвищем.

    Приземлилися. Тобто зупинилися. Далі пішки — у скелі 1939 року збудовано тунель завдовжки 124 метри. А потім черговий інженерний унікум — ліфт, який за якихось 40 секунд піднімає нас ще на 124 метри — на кінцеву зупинку.

    Відразу скажу: ми планували затриматися на цій маківці приблизно на годину. Та провели утричі більше часу, розглядаючи захопливу панораму Альп. Сам будинок колишньої дачі хоч і зберігся, нині перебуває у власності приватних орендарів, які влаштували у ньому гірський ресторан. Така деталь: союзники, захопивши в 1945 році цю територію, пафосно назвали її «Орлине гніздо». А ось німці здебільшого уникають цієї назви. Мабуть, вони мають рацію: орли тут не зустрічаються. Зате ворон — хоч греблю гати. Ненажерливі птахи злітаються звідусіль і залюбки підбирають залишені туристами залишки їжі на столах літнього майданчика ресторану.

    Дзеркальне озеро

    Озеро Кьонігсзеє (Королівське), що синіє і водночас зеленіє в обрамленні високих гір і навіть з високого Кельштайну приваблює своєю красою, — у переліку найчистіших озер Німеччини. Практичні німці ще понад 100 років тому заборонили тут судноплавство, окрім човнів з електродвигунами, якими катають туристів. Любителям купатися тут робити нічого, бо прозора вода холоднюча в усі пори року. Втім, і без купання на озері нудьгувати не доводиться.

    Тим часом просто за курсом немов із-під смарагдової води виростає білостінний храм. Виявляється, ще в ХІІ столітті на березі біля підніжжя гір заснували чоловічий монастир Августинер і збудували першу церкву. А перетнувши озеро вздовж, ми ще зробили піший марш-кидок скелястими стежками до сусіднього меншого озера Оберзеє. І не пошкодували: у його кришталево чистій воді, немов у величезному дзеркалі, відбиваються зображення навколишніх гір.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.


    Вам это будет интересно:

    Про затвердження Порядку ведення реєстру, заяви про анулювання реєстрації та свідоцтва про реєстрацію суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, Міністерство фінансів України

    Порядком встановлюється механізм включення суб’єктів індустрії програмної продукції до реєстру суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, порядок ведення ...

    куповану на Оптовому ринку електроенергії України на території здійснення ліцензованої діяльності постачальників електричної енергії за регульованим тарифом, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про встановлення на листопад 2013 року сум коригування платежів за електроенергію, куповану на Оптовому ринку електроенергії України на території здійснення ліцензованої діяльності постачальників електричної енергії за регульованим тарифом

    Про внесення змін до нормативів перерахування коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників природного газу, на вересень 2012 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до нормативів перерахування коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників природного газу, що надійшли від усіх категорій споживачів, на вересень 2012 року

    Про підписання Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту, Кабінет Міністрів України

    Про підписання Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту Схвалити проект Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту від 20 березня 1993 року.

    Консультации по недвижимости
    Адвокат по ЖКХ
    Рекомендовано !
    Киевские судебные решения

    №910/22831/14

    Судья: Васильченко Т.В.
    07.01.2015

    №757/24024/14-ц

    Судья: Цокол Л. І.
    07.01.2015
    Новости жилищных адвокатов
    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

    На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

    На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

    Об Адвокате
    Чувствуется такая редкая на сегодня забота о ближних. Благодаря столь занимательному ресурсу я, наконец-то, надумался обзавестись выделенной линией.

    Всем большое спасибо. Этот интернет сайт,без всякого сомнения, сейчас - неповторимый в своем роде. Как здорово, что есть такие так необходимые всем интернет сайты. Портал весьма многофункционален в использовании. На нем удобно проводить отдых - просто и быстро.

    Да, тут много актуальной информации.
    Публикации о недвижимости
    О налогообложении операции с недвижимостью ...

    О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

    fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66