Жилищный адвокат

Треті півні заспівають по-літньому

    Треті півні заспівають по-літньому

    Обіцяне «узаконення» другого часового поясу знову відкладається

    Зазвичай переведення стрілок годинників відбувається недільної ночі у «глухий час», який Тарас Шевченко у геніальному вступі до «Причинної» влучно охарактеризував: «ще треті півні не співали». Півень — провісник ранку, символ вогню і сонця, всього світлого, що перемагає нічну темряву. У багатьох народів вважається, що співом він прикликає животворне світло, проганяє те непевне, що полюбляє діяти вночі. Зрештою наснажує зробити більше і краще.

    Уперше маніпуляції зі стрілками виконали у Великій Британії ще 1908 року, запровадивши літній і зимовий час для економії енергоресурсів. Країна тоді переживала непростий період і мусила заощаджувати на всьому, тож визнала доречною ідею американського вченого і політичного діяча Бенджаміна Франкліна, хоч самі Сполучені Штати запровадили новацію лише десятиліттям пізніше.

    Певна річ, сто років тому енергоринок працював за іншими критеріями. А нині й джерел значно більше, і підходи до економії інші. Тому ініціатива про відмову від такого способу економити заради економіки вже не здається дивною.

    Водночас, як відомо, київський еталон часу щодві секунди синхронізується зі світовим у Парижі. Там також досі переводять годинники, повністю ігноруючи нещодавнє дослідження науковців із Кембриджського університету, які стверджують: у стані стресу після переведення годинників люди не зменшують, а навпаки збільшують споживання всього, і зокрема електроенергії. Тож якщо вирішили відмовитись від переведення стрілок, справу треба починати щонайменше за півроку, кажуть фахівці.

    Пасажири незручностей не відчують? Фото Володимира ЗAЇКИ

    Гол у власні ворота

    Нині в Україні чинна постанова Кабміну від 1996 року, згідно з якою стрілки годинників переводять на годину назад останньої неділі жовтня і на годину вперед — останньої неділі березня. Про те, що 30 березня Україна знову перейде на літній час, заявив наприкінці лютого і Микола Азаров під час онлайн-діалогу з користувачами соціальної мережі.

    «Ми, як звичайно, 30 березня перейдемо на літній час. Жодних дебатів з цього приводу ніхто не веде. А коли це питання постане, обов’язково поінформуємо громадськість і порадимося. Та зараз, гадаю, це не актуально. Ми повинні максимально використовувати світлий час доби і економити енергоресурси», — наголосив він.

    Хоч понад рік тому Микола Азаров заявляв після зустрічі з вітчизняними науковцями, що Україна повинна закріпити часовий пояс, в якому розташовується більша частина країни, і не переводити стрілок навесні та восени.

    Утім, зважаючи на проведення у нашій країні континентальної футбольної першості, заради комфорту гостей Україна знову перевела стрілки годинників на годину вперед і перейшла у березні 2012 року на літній час.

    Далі мало бути повернення у зиму (стрілки, до речі, переводили у день виборів до Верховної Ради) й початися відлік того-таки півроку. Пропозиції науковців мали втілитися в законопроект, який згодом розглядав би вже новий парламент.

    Зазначимо, що проект закону «Про порядок обчислення часу на території України» з’явився всередині січня цього року. Його підготували у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі і згідно з процедурою оприлюднили на своєму сайті. За задумом чиновників, у країні мав бути введений час другого часового поясу (київський час, UTC+2), що дало б змогу відмовитися від щорічного переведення стрілок. Тобто при переході Європи на літній час Україна житиме за європейським часом, а з Росією буде різниця дві години.

    І сусідський касир проти

    За сорок п’ять діб до дня Ікс захвилювалися у компанії «Російські залізниці». Там призупинили продаж квитків на потяги, що вирушають в Україну з 30 березня, про що повідомили в офіційному прес-релізі. У російській компанії пояснили, що рішення ухвалено на прохання… Української залізничної адміністрації. Мовляв, українська влада поки що остаточно не вирішила, чи країна в березні 2013 року переходитиме на літній час. Услід за росіянами цілком прогнозовано про тимчасове припинення продажу квитків на українські напрямки повідомили білоруські залізничники. Зараз із квитками проблем начебто немає: на квітень їх продають з урахуванням того, що, попри всі плани і обіцянки, 30 березня Україна перейде на літній час.

    А в тому, що з 1 березня, як передбачав зазначений законопроект Мінекономрозвитку, в Україні не запанував найбільш властивий часовий пояс, частково винна і законодавча гілка влади, яка вкрай мало працювала останнім часом.

    Та, зрештою, у будь-якій справі має перемогти прагматизм і здоровий глузд. Як, скажімо, в Китаї, де офіційно п’ять часових поясів, а час один — пекінський. І це не завадило китайській економіці впритул наблизитися до першої у світі. То, може, річ усе-таки не в стрілці?

    До речі, днями вітчизняна Федерація футболу заявила про намір подавати офіційну заявку на участь одного чи двох українських міст у Євро-2020. Сподіваємося, бодай це не використають для маніпуляцій із часом.

    ДОВІДКА «УК»

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


    Вам это будет интересно:

    Території повинні мати чіткі стратегії свого розвитку

    Таку вимогу озвучив на всеукраїнській селекторній нараді з керівниками регіонів віце-премєр-міністр Олександр Вілкул. За його словами, станом на 28 грудня ухвалено всього близько 30 відсотків ...

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2011 № 182, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2011 № 182 Відповідно до Законів України «Про засади функціонування ринку природного газу» ( 2467-17 ), «Про природні монополії»( 1682-14 ) та Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики», до Методики розрахунку тарифів на транспортування та постачання природного газу для підприємств з газопостачання та газифікації( v0983227-02 ), затвердженої постановою НКРЕ від 04.09.2002 № 983, та Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу ( z0685-13 ), затвердженої постановою НКРЕ від 03.04.2013 № 369, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

    На Рівненщині у ДТП загинуло четверо молодих людей

    3 листопада, близько 12-ї години, на 89 км автодороги Городище - Рівне - Старокостянтинів, поблизу села Малушка Березнівського району Рівненської області, сталася дорожньо-транспортна пригода ...

    Не проданные на аукционах земельные участки можно будет взять в ареду

    Комиссия Киевского городского совета по вопросам градостроительства, архитектуры и землепользования приняла решение выставить на торги право на аренду земельных участков, которые не были проданы ...

    Консультации по недвижимости
    Адвокат по ЖКХ
    Рекомендовано !
    Киевские судебные решения

    №910/22831/14

    Судья: Васильченко Т.В.
    07.01.2015

    №757/24024/14-ц

    Судья: Цокол Л. І.
    07.01.2015
    Новости жилищных адвокатов
    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

    На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

    На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

    Об Адвокате
    Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Желаю творческих успехов!

    Огромнейшее Вам спасибо. Очень благодарны! Ребята - Вы просто умнички.

    Друзья класс!!! Все что вы делаете для нас очень важно!!!
    Публикации о недвижимости
    О налогообложении операции с недвижимостью ...

    О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

    fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66