Справа № 761/6900/14-ц
Провадження №2/761/3192/2014
УХВАЛА
іменем України
12 березня 2014 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовом Всеукраїнської громадської організації «Фінансова грамота України» до Публічного акціонерного товариства «Родовід Банк» про визнання дій протиправними щодо невизначеного кола споживачів і припинення цих дій,-
встановив:
позивач Всеукраїнська громадська організація «Фінансова грамота України» звернувся із вказаним позовом до ПАТ «Родовід Банк» в якому просить визнати визнати дії відповідача, які виявились у включенні до типового кредитного договору окремих положення зі змістом незаконними щодо невизначеного кола споживачів, зобов»язати відповідача виключити із тексту типового кредитного договору положення щодо порушення строків повернення кредитів та зобов»язати відповідача вчинити інші зазначені в позовних вимогах дії.
Зміст позовних вимог свідчить про те, що між сторонами виник спір якій по своїй правовій природі являється приватноправовим.
У відповідності до вимог, передбачених ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно вимог ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Відповідно до ст.6 Конституції України органи судової влади здійснюють свої повноваження виключно на підставах, у межах та в порядку, передбачених Конституцією та Законами України.
Згідно ст.16 ЦПК України не допускається об»єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивача, він звернувся до суду із вищевказаними позовними вимогами вважаючи, що даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Слід зазначити, що в даному провадженні позивачем і відповідачем є юридичні особи.
Відповідно до ч.1 ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб"єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства, організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбаченим цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно вимог ст.21 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у ст.1 цього Кодексу. Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є підприємства та організації, яким пред"явлено позовну вимогу.
Виходячи із вищевказаного, суд прийшов до висновку, що вказана позовна заява підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Згідно п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1,12,21 ГПК України, п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Всеукраїнської громадської організації «Фінансова грамота України» до Публічного акціонерного товариства «Родовід Банк» про визнання дій протиправними щодо невизначеного кола споживачів і припинення цих дій, роз"яснивши позивачу, що дану справу належить розглядати в порядку господарського судочинства.
Копію вказаної ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва протягом п»яти днів з дня її проголошення через Шевченківський районний суд м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: