465/10506/13-ц
2/465/3752/13
УХВАЛА
11 листопада 2013року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої затопленням квартири, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд з позовними вимогами до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої затопленням квартири.
Вирішуючи питання, передбачені ст.ст. 121, 122 ЦПК України, мною вивчено матеріали позовної заяви на предмет можливості відкриття провадження.
Вивченням встановлено, що позов подано без дотримання вимог ст.. 119 ЦПК України, а саме: імя по батькові відповідача не зазначено; не зазначено ідентифікаційних кодів сторін; з матеріалів справи вбачається, що залита кватира, яка належить ОСОБА_3, у той час, коли позов подано ОСОБА_1 без підтверджуючих на те повноважень.
Відповідно до ст. 131 ЦПК України, сторони зобов'язані подати докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, до початку розгляду справи по суті.
За даних обставин, беззаперечним є те, що позовна заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. ст. 119, 120 ЦПК України, оскільки жодним чином не вказує на порушення невизнання чи оспорювання прав ОСОБА_1
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119, 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Крім цього, згідно з вимогами ст.. 131 ЦПК України, позивач до початку розгляду справи по суті, зобовязаний повідомити суд про всі відомі йому рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі йому незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна бути підписана позивачем або його представником. Будь які документи від імені ОСОБА_3, які б підтверджували право ОСОБА_1 звертатися до суду з позовом, у матеріалах справи відсутні, що у свою чергу, є ще однією перешкодою для відкриття провадження.
З урахуванням викладеного, вважаю за доцільне звернути увагу позивача, що відповідно до ч. 3 ст. 27 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.
Приймаючи до уваги, що без усунення вказаних недоліків провадження у справі не може бути відкритим, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу термін для їх усунення.
На підставі наведеного та керуючись ст. 121 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої затопленням квартири, залишити без руху.
Позивачу виконати і вимоги ст.. 119 ЦПК України, щодо форми і змісту позовної заяви, вказати свій ідентифікаційний код та код відповідача, якщо такий відомий.
Для усунення недоліків надати позивачу строк п'ять днів з моменту отримання копії ухвали, але не більше чим до 20 листопада 2013 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали у визначені строки, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернена .
Копію ухвали надіслати позивачу та його представнику..
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя В. Кузь