У Харківській області знову пролунав вибух
Цього разу надзвичайна подія з людськими жертвами і потерпілими трапилася на Красноградському асфальтовому заводі, який входить в структуру ГПУ «Шебелинкагазвидобування» ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України». На центральній базі цього підприємства бригада зварювальників працювала з цистерною для зберігання нафтопродуктів. Щойно вони почали приварювати до неї патрубок, усередині вибухнули накопичені пари, і працівники опинилися на шляху вибухової хвилі.
Те, що нещасний випадок трапився під час зварювальних робіт, підтвердив і Анатолій Арцибашев, начальник комісії Держпромнагляду, яка працювала на місці події. За його словами, загинув асфальтобетонозварювальник Олександр Осадчий, якого вибухом підняло вгору і відкинуло на землю за 3,5 метра від цистерни. Чоловік 1958 року народження отримав травми, несумісні з життям. Постраждав також керівник виробничих робіт, заступник начальника Центральної бази виробничого забезпечення Іван Колесов, який отримав понад 60% опіків тіла, перелом правого стегна і нині перебуває в реанімації. Ще один постраждалий — електрозварювальник Андрій Ольховський. У нього обпечені 35% верхньої частини тіла. Він також перебуває у лікарні.
На місці надзвичайної події працювала слідчо-оперативна група. Як повідомив журналістам перший заступник прокурора Харківської області Володимир Суходубов, слідчий відділ обласної прокуратури порушив кримінальну справу за фактом недотримання правил техніки безпеки, що спричинило загибель людей, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України.
— Уже встановлено факт неналежного виконання службових обов’язків окремими посадовими особами, — зауважив Володимир Суходубов. — Вони знали, що порушують інструкцію, яка забороняє зварювальні роботи на об’єктах підвищеної небезпеки без проведення відповідних заходів.
За його словами, працівники намагалися приварити сходи до цистерни з сирою нафтою. На той час у ній містилося приблизно 5 куб. м газу, який і вибухнув. А за правилами техніки безпеки перед початком робіт цистерну слід було очистити й провести перевірку концентрації в ній газу. І лише після цього керівництво підприємства мало б видати наказ на проведення цих робіт. Такого наказу не було.
«Роботи проводилися навіть не в тому місці, де потрібно було. Робітники повинні були приварювати сходи до іншої цистерни — з водою, яка була розташована поряд, на відстані приблизно 20 метрів. Подробиць ми зараз не говоритимемо, це людський чинник, ми це перевіряємо. Але у нас є свідчення, що керівник цих робіт прийняв рішення приварювати сходи якраз до цистерни з нафтою», — підкреслив Суходубов.
Він також наголосив, що до порушень, які призвели до трагедії, можуть бути причетні кілька посадовців. Обставини надзвичайної події продовжують з’ясовувати.