пр. № 2/759/693/14
ун. № 759/17350/13-ц
УХВАЛА
21 травня 2014 року Святошинський раойнний суд м.Києва в складі:
головуючого судді - Чалої А.П.,
при секретарі - Котляр Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві зауваження
представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2
щодо журналу судового засідання, -
В с т а н о в и в :
Рішенням Святошинського районного суду м.Києва від 05.03.2014р. задоволені частково позовні вимоги ОСОБА_3 та стягнуто зі ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 31.10.2013р. до досягнення дочкою ОСОБА_5 повноліття, а саме: до ІНФОРМАЦІЯ_4, а далі в розмірі ? частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно і до повноліття дочки ОСОБА_6, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
03.04.2014р. до суду надійшли зауваження представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на журнал судового засідання від 05.03.2014р., де було вказано, що, на думку суб*єкта звернення із заявою, журнал судового засіданні містить не повну інформацію щодо пояснень учасників процесу та не чіткі і не повні відповіді їх на запитання, а також просила поновити строк для подання цих зауважень, оскільки виявила їх випадково 01.04.2014р.
Вивчивши доводи зауважень, дослідивши матеріали справи та журнал судового засідання, суд вважає необхідним залишити зауваження без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно частини 1 ст.199 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, журналом судового засідання та протягом трьох днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису.
А у відповідності до частини 3 вказаної вище процесуальної норми, у разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення головуючий залишає їх без розгляду.
В даному випадку, рішення по справі постановлено 05.03.2014р. і представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 була присутньою в судовому засіданні 05.03.2014р. при постановлені судового рішення, але зауваження щодо журналу судового засідання подані нею лише 03.04.2014р., тобто, майже через місяць, і доказів про поважність причин пропуску встановленого законом строку суду не надано.
Приймаючи до уваги, що представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пропустила триденний строк, визначений частиною 1 ст.199 ЦПК України, для подачі зауважень на журнал судового засідання без поважних причин, суд вважає необхідним залишити зауваження без розгляду.
Крім цього, суд вважає за необхідне вказати про те, що згідно частини 2 ст.198 ЦПК України, у журнал судового засідання зазначаються відомості, крім іншого, щодо назви процесуальної дії і час її вчинення, але діюче процесуальне законодавство не передбачає фіксування у журналі судового засідання змісту пояснень учасників процесу та їх відповідей на питання, оскільки відповідно до частини 1 ст.197 ЦПК України, суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв*язку із чим навіть технічна можливість звукозаписувального комплексу «Оберіг», на якому відбувалась повна фіксація судового процесу в даній справі, має технічне обмеження в кількості знаків, які секретар судового засідання може для зручності відобразити при фіксації певної процесуальної дії.
Керуючись ст.ст. 198, 199, 209, 210 ЦПК України, суд, -
У х в а л и в :
Зауваження представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 щодо журналу судового засідання - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п*яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: