Жилищный адвокат

Про визнання особи такою - Деснянський районний суд міста Києва - Петріщева І. В.

  1. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Номер провадження 2/754/1336/14

Справа №754/21172/13-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

13.05.2014 м. Київ

Деснянський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Петріщевої І.В., при секретарі судового засідання Cивенко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Деснянський районний відділ Головного управління державної міграційної служби України у м. Києві, про визнання особи такою, що втратила право користування квартирою,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до Деснянського районного суду міста Києва з зазначеною заявою, в якій, з урахуванням уточнення та зменшення позовних вимог, просить визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 та таким, що підлягає зняттю з реєстрації місця проживання за даною адресою, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач ОСОБА_3 зареєстрований у квартирі позивача, не проживає в даному приміщенні понад шість місяців, але добровільно з реєстраційного обліку не знявся.

Позивач у судове засідання не з'явився, представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечував проти заочного розгляду справи.

Відповідачі, які належним чином повідомлені про дату та час розгляду справи, що підтверджується телеграмою, актом про відсутність особи, яка бере участь у справі, за місцем проживання, зареєстрованим у встановленому законом порядку, не з'явились, від них не надійшло заяви про розгляд справи за їх відсутності.

За зверненням до органу реєстрації місця перебування ті місця проживання особи судом отримана інформація про місце проживання (перебування) відповідачів.

Відповідно ч. 6 ст. 74 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, а також свідки, експерти, спеціалісти і перекладачі можуть бути повідомлені або викликані в суд телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Відповідно ч. 3 ст. 76 ЦПК України якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з нею, а за їх відсутності - відповідній житлово-експлуатаційній організації або виконавчому органу місцевого самоврядування.

За змістом ч. 5 ст. 74 ЦПК України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Деснянський районний відділ Головного управління державної міграційної служби України у м. Києві звернувся до суду з заявою про розгляд справи за відсутністю представника.

Суд відповідно до змісту ст. 224 ЦПК України, враховуючи згоду позивачів, ухвалив провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи з письмовими доказами, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований, позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с. 9-11).

У порушення вимог п. 3.2. Договору купівлі-продажу квартири від 31.10.2013 року ОСОБА_3 зареєстрований у АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою Житлово-експлуатаційної контори №306 Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Деснянського району м. Києві №830 від 27.11.2013р. (а.с. 12).

За зверненням до органу реєстрації місця перебування ті місця проживання судом отримана інформація про місце проживання (перебування) ОСОБА_3 за даною адресою станом на 01.10.2013р. (а.с. 34).

Більше шести місяців ОСОБА_3 не проживає в АДРЕСА_1, його особисті речі у даній квартирі відсутні, цей факт підтверджується відповідним актом комісії про обстеження квартири від 13.03.2014р. ( а.с. 49).

Відповідно до ст. 13 ЦК України при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.

Відповідно до ст. 9 ЖК УРСР житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

Відповідно до ст. 71 ЖК УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадках: 1) призову на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років - протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби; перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби - протягом перших п'яти років перебування на дійсній військовій службі; 2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв'язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання; 3) поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника - протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї. Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім'ї не залишилося, це житло може бути надано за договором оренди іншому громадянину до закінчення строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення нею (ними) повноліття і повернення від родичів, опікуна чи піклувальника, в окремих випадках - до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях; 4) виїзду в зв'язку з виконанням обов'язків опікуна (піклувальника) - протягом усього часу виконання цих обов'язків; 5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги - протягом усього часу перебування в них; 6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному закладі - протягом усього часу перебування в ньому; 7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі - протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї. Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші члени сім'ї наймача, це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними покарання.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Згідно до ст. 71, 72 ЖК України особи, які не користуються житлом більше шести місяців без поважних на те причин можуть бути визнаними втратившими право користування житловим приміщенням.

У випадку порушення права власності згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Позивачем доведено у порядку та у спосіб встановленому законом, що відповідач ОСОБА_3 втратив право на користування жилим приміщенням квартирою АДРЕСА_1, оскільки не користується житлом більше шести місяців без поважних на те причин, а тому може бути визнаний втратившим право користування даним житловим приміщенням.

Разом тим, відповідачами суду не надано жодних належних та допустимих доказів в заперечення позовних вимог, не здобуто таких доказів і в ході судових засідань.

Статтею 88 ЦПК України передбачено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213 - 215, 218, 224 - 226 ЦПК України, ст. ст. 9, 71, 72 ЖК України, ст.ст. 13, 391 ЦК України, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 та таким, що підлягає зняттю з реєстрації за місцем проживання за адресою: квартира АДРЕСА_1.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_3 судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 229,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя Петріщева І.В.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Медична реформа потребує роз’яснень

Попит на здоровий спосіб життя, довголіття, нові можливості подолання важких хвороб серед людей різного віку постійно зростає. Українці чекають від медичної реформи, яку запроваджують нині, позитивних ...

Про присвоєння класних чинів, Президент України

Указ  Президента України Присвоїти класний чин державного радника юстиції 3 класу: старшому раднику юстиції ВОЛОДІНУ Артему Вікторовичу — начальнику управління нагляду за додержанням Міністерством закордонних справ України законодавства у сфері зовнішніх відносин України Генеральної прокуратури України;

Нотариусы смогут выдавать выписки из Госреестра прав на недвижимость

Министерство юстиции Украины разработало и внесло на рассмотрение Кабинета Министров Украины проект Закона Украины «О внесении изменений в некоторые Законы Украины относительно предоставления ...

Три умови від Євросоюзу

Ми європейці та Нам не потрібні візові барєри такі плакати побачили вчора журналісти, поспішаючи до Клубу Кабінету Міністрів на зустріч глави уряду Миколи Азарова із представницькою делегацією, ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Огромное спасибо всем, кто работал над созданием сайта. Этот интернет портал на сегодняшний день - уникальный в своем роде. Хорошо, что есть такие так необходимые всем интернет проекты. Этот интернет портал достаточно удобен в пользовании. На нем полезно отдыхать - просто и быстро.

Как много актуальной информации. Большущее Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - Вы умнички.

Большое спасибо создателям этого интернет проекта!!! Он действительно - находка! Дерзайте!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66